Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza polskich przedsiębiorców z sektora rolno – spożywczego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-05-20 12:45:17
aktualności

Odbyła się misja gospodarcza polskich przedsiębiorców z sektora rolno – spożywczego do Aten. Pabianice i Zakintos podejmą działania w sprawie nawiązania współpracy handlowej.

W dniach 13-16 maja w Atenach, na zaproszenie WPHI Ambasady RP przebywała misja gospodarcza polskich przedsiębiorców z sektora rolno – spożywczego. W misji udział wgięło 8 firm polskich; Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Karol", Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa, Inter Mass Sp. z o.o., Promt Polska Sp. z o. o., Happy Fruit Sp. z o.o., PPH Ubój i Przetwórstwo Indyka Joanna Giżewska-Chrząszcz, Frigotrans Sp. z o.o., Mega Group Sp. z o.o.

Podczas pobytu w Atenach zorganizowano szereg spotkań biznesowych z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.  Delegacja wzięła także udział w uroczystościach związanych z Świętem Narodowym Konstytucji Trzeciego Maja na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Ambasadzie RP w Atenach. W uroczystości wzięło udział ponad 300 gości, w tym przedstawiciele największych sieci supermarketów, firm dystrybucyjnych i importerów. Na stoisku przygotowanym przez WPHI Ateny delegacja firm polskich prezentowała ofertę handlową oraz własne produkty. Odbyła się degustacja polskich wędlin i serów.  Goście z entuzjazmem wypowiadali się o smaku i jakości polskich produktów. Nawiązano liczne kontakty, zapowiedziano kontynuację działań w sprawie podjęcia współpracy handlowej. W delegacji uczestniczył także Wiceprezydent Miasta Pabianice, który spotkał się z Wiceburmistrzem Gminy Zakintos, która jest jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych w Grecji. Gmina jest także znaczącym importerem. Zapowiedziano podjęcie działań w celu podpisania współpracy partnerskiej pomiędzy gminami ze szczególnym uwzględnieniem współpracy gospodarczej samorządów. Przedsiębiorcy greccy z Zakintos zainteresowani są importem polskich produktów rolno – spożywczych, w szczególności mięsa oraz produktów z asortymentu Ho.RE.Ca.