Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza firm polskich na targi HO.RE.CA w Atenach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-02-02 17:08:35
aktualności

Zaprazsamy do udziałuw misji gospodarczej firm polskich na targi HO.RE.CA w Atenach

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2015, które odbędą się w dniach 06-09 luty 2015 r. w Metropolitan Expo w Atenach. Targi obejmują cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Są to największe tego typu targi na Bałkanach W 2014 roku Targi zgromadziły ok. 520 wystawców i 200 tys. odwiedzających. Oficjalnego otwarcia targów dokonała Pani Olga Kefalogianni Minister Turystyki Republiki Greckiej. Podczas HO.RE.CA. odbyło się 7 Międzynarodowe Forum Gastronomiczne 2014. W ramach Forum zorganizowano międzynarodowy pokaz dań tradycyjnych z wielu krajów świata. Polskę reprezentował zespół kucharzy pod kierownictwem Theofilosa Vafidisa. Greccy przedsiębiorcy wysoko oceniali jakość polskich produktów Pani Olga Kefalogianni Minister Turystyki Republiki Greckiej wyraziła nadzieje na zwiększenie udziału polskich producentów w zakresie wyposażania greckich hoteli. Grecja posiadająca ponad 10 tys. hoteli i jest dużym importerem sprzętu i wyposarzenia hoteli i restauracji. Targi HORECA 2015 w Atenach są doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu i wyposarzenia restauracji i hoteli. Jest to także szansa dla polskich producentów mebli na nowe kontrakty.

Uwzględniając napływające do WPHI w 2013 roku zapytania firm greckich o charakterze branżowym, wnioski z organizowanych spotkań biznesowych, efekty dotyczące zawieranych kontraktów oraz analizę głównych produktów w imporcie Grecji z Polski w 2013 roku, wykorzystując także informacje o priorytetowych branżach, które są wspierane przez państwo w zakresie specjalnych warunków do inwestowania, można stwierdzić, że do perspektywicznych branż i towarów dla polskiego eksportu należą produkty rolno – spożywcze, w tym artykuły spożywcze typu HORECA. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie produktami spożywczymi z Polski. W warunkach kryzysu firmy greckie poszukują partnerów mogących zaoferować korzystniejsze finansowo oferty na produkty importowane do Grecji.

Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Polski eksport do Grecji w tym sektorze w 2013 roku wyniósł 125,6 mln Euro, co stanowiło niemal 30% całego polskiego eksportu do Grecji. Od 2010 roku wartość produktów rolno - spożywczych w eksporcie do Grecji ogółem wzrosła o 57,5 mln Euro (84,4%).

Polska posiada odpowiedni potencjał i może zdecydowanie zwiększyć udział w rynku produktów rolno-spożywczych w Grecji. Podczas targów i imprez promocyjnych Greccy importerzy w sposób entuzjastyczny wypowiadali się o polskiej ofercie produktów rolno-spożywczych. Jest to szansa na nowe kontrakty dla polskich eksporterów.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie prosimy o pobranie wypełnienie i przesłanie zwrotne ankiety na adres:

athens@trade.gov.pl

Dziękujemy!

 

Pobierz Ankietę ↓

Do pobrania

 

Strona organizatora: http://www.horecaexpo.gr/?lang=en