Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu"Dni Żywności Polskiej" 12 -16.03.2015 -zaproszenie na dwie misje gospodarcze do Grecji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-02-25 10:43:20
aktualności

W ramach obchodów „Dni Żywności Polskiej” 12-16.03.2015 r., zapraszamy do udziału w misjach gospodarczych polskich przedsiębiorców na Kretę i do Aten oraz do udziału w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Food Specialties", wraz z udziałem w Międzynarodowych Targach Spożywczych Food Expo, które odbędą się w dniach 14-16 marca 2015 r. w Atenach

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach informuje, że w dniach 14 - 16 marca 2015, w ramach obchodów „Dni Żywności Polskiej”. planuje organizację stoiska informacyjnego w Atenach na Międzynarodowych Targach FOOD EXPO 2015.

 

Zakres branżowy targów obejmuje m.in.: artykuły spożywcze, mięso, wyroby mięsne i delikatesowe, produkty mleczne i sery, żywność mrożoną, zboża, rośliny strączkowe, surowce (składniki cukiernicze i piekarnicze) jak i maszyny do przetwarzania żywności i opakowań oraz wyposażenia super marketów (zamrażarki, chłodnie). Na targach FOOD EXPO w 2014 roku prezentowało się ponad 300 wystawców. Targi odwiedziło 70 tys. osób.

Podczas targów będą Państwo mieli możliwość prezentowania własnej oferty handlowej. WPHI zorganizuje także spotkania B2B ze znaczącymi firmami greckimi. Zapewniamy wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych. W przypadku brakuj możliwości przyjazdu, zapraszamy do nadsyłania na adres naszego Wydziału materiałów promocyjnych, prospektów, katalogów, materiałów na CD i DVD w języku angielskim.

Materiały te będziemy dystrybuować bezpłatnie na naszym stoisku. 

Zapraszamy do udziału w targach!

Więcej informacji (w j. angielskim) znajdziecie Państwo pod linkiem:

http://www.foodexpo.gr/

Sprawozdanie z zeszłorocznych targów Food Expo:

https://athens.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/y,2014,m,3,a,43729,Polska_oferta_sektora_spozywczego_podbija_Grecje.html 

 

Z ogromną  przyjemnością informujemy, że WPHI Ateny organizuje dwie misje polskich przedsiębiorców do Aten oraz na Kretę.

Zapraszamy do udziału w misjach! 

 

Szczegóły misji do Aten:

1. Proponujemy przylot do Aten w piątek 13 marca i powrót we wtorek 17 marca (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).

2. Koszty uczestnika misji obejmują: ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższającej normy delegacyjne).

3. Koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu itp. podczas targów Food Expo oraz spotkań B2B.

 

Program misji do Aten:

14 marca 2015 r. (sobota)

10.00 - 11.45  Udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów „FOOD EXPO" w Atenach

11.45 -19.00  - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Podczas targów:

•             Występ polskiego zespołu muzycznego

•             Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

20.00 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Grecko – Polskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej oraz z przedsiębiorcami Klubu Polonijnych Przedsiębiorców w Grecji „Agora".

 

15 marca 2015 r. (niedziela)

10.00 - 14.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B

14.00 Udział w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Food Specialities", w ramach „Dni Żywności Polskiej", dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas Międzynarodowych Targów Food Expo w Atenach (Metropolitan Expo Athens). Ramowy program seminarium:

 • Prezentacja „Polska oferta współpracy w zakresie sektora rolno -spożywczego”.
 • Prezentacja poszczególnych firm polskich
 • Nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B
 • Występ Zespołu Tańca Ludowego ze Szkoły Polskiej w Atenach
 • Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw.
 • Konferencja prasowa

16.00 – 20.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

 

 

16 marca 2015 (poniedziałek)

9.30 – 10.30 Seminarium "Dostęp do rynku greckiego - możliwości współpracy z Polonią" organizowane przez WPHI Ateny.

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 – 16.30 Region Attikis - szanse rozwoju (objazd)

16.30 – 20.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Podczas targów:

•             Występ polskiego zespołu muzycznego

•             Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

 

Ponadto, WPHI Ateny zapewnia:

1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach) i pomoc w zakwaterowaniu w Atenach.

2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży, jakie reprezentują uczestnicy misji.

3. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas targów Food Expo. Pozyskanie partnerów do rozmów podczas targów oraz przygotowanie list potencjalnych partnerów.

4. Pomoc w prezentacji firm i ofert w języku greckim na stoisku WPHI Ateny podczas targów Food Expo oraz podczas Seminarium i spotkań B2B.

5. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).

6. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji seminarium, konferencji, konferencji prasowych.

7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.

8. Promocję firmy (w wersji greckiej) wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

 

 

Szczegóły misji na Kretę:

Przylot do Aten i następnie na Kretę 12 marca i powrót z Aten 17 marca. Organizatorami Misji są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach. Rekrutacja ma charakter otwarty i kierowana jest do przedsiębiorców z kategorii mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę w Województwie Lubuskim. Firmy zakwalifikowane do udziału w misji gospodarczej pokrywają jedynie koszty z tytułu ubezpieczenia oraz diet, więcej informacji dostępnych jest http://www.bizneslubuski.pl/komunikaty/5581,urzad-marszalkowski-misja-na-krete-nabor,zasady

Przedsiębiorcy dokonują zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie i przesłanie formularza drogą elektroniczną na adres e-mail:

http://lubuskie.coie.gov.pl/pl/aktualnosci/a,4905,rekrutacja-na-misje-na-krete.html

 

Uwaga: WPHI Ateny dopuszcza możliwość udziału w misji przedsiębiorców z innych regionów Polski pod warunkiem samodzielnego pokrycia ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli na Krecie nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższającej normy delegacyjne).

W tym przypadku koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu na miejscu itp.

 

Kreta może być ważnym partnerem gospodarczym dla dostawców z lubuskiego. Odwiedzana jest przez ponad 4,5 mln turystów rocznie. Na Krecie zlokalizowanych jest 21 % greckich hoteli. Stwarza to możliwość do nawiązania nowych kontaktów biznesowych dla producentów żywności, mebli i wyposażenia hoteli. Udział w misji, będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych z importerami z Krety, którzy nie współpracowali dotychczas z Polską. Sektor rolno – spożywczy, branża meblarska oraz dostawy asortymentu HO.RE.CA. to obszary niszowe, do wejścia na rynek.

 

Program misji na Kretę:

12 marca 2015 r. (czwartek)

10.50 Wylot z Warszawy.

14.20 Przylot do Aten.

16.05 Wylot do Heraklionu.

16.55 Przylot do Heraklionu.

18.00 – 21.00 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo - Handlowej Heraklionu. Prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

21.00 Przejazd do Chanii.

 

13 marca 2015 r. (piątek)

 

10.00 Przejazd do Rethymno.

11.00 – 12.30 Wizyta studyjna w greckim przedsiębiorstwie

13.00 - 14.00 Spotkanie z Zrzeszeniem Hotelarzy Subregionu Rethymno. Prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

15.00 – 18.00 Spotkania z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo -Handlowej Rethymno. Prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

18.00 Przejazd do Chania

 

14 marca 2015 r. (sobota)

Spotkania z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo -Handlowej Chanii. Prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

18.50 Wylot z Chanii

19.40 Przylot do Aten

20.30 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Grecko – Polskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej oraz z przedsiębiorcami Klubu Polonijnych Przedsiębiorców w Grecji „Agora".

 

15 marca 2015 r. (niedziela)

10.00 - 14.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B

14.00 Udział w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Food Specialities", w ramach „Dni Żywności Polskiej", dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas Międzynarodowych Targów Food Expo w Atenach (Metropolitan Expo Athens). Ramowy program seminarium:

 • Prezentacja „Polska oferta współpracy w zakresie sektora rolno-spożywczego”.
 • Prezentacja poszczególnych firm polskich
 • Nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B
 • Występ Zespołu Tańca Ludowego ze Szkoły Polskiej w Atenach
 • Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw.
 • Konferencja prasowa

16.00 – 20.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

 

16 marca 2015 (poniedziałek)

9.30 – 10.30 Seminarium "Dostęp do rynku greckiego - możliwości współpracy z Polonią" organizowane przez WPHI Ateny.

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 – 16.30 Region Attikis - szanse rozwoju (objazd)

16.30 – 20.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Podczas targów:

 • Występ polskiego zespołu muzycznego
 • Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

 

17 marca 2015 (wtorek)

08.30 Wylot do Berlina

10.25  Przylot do Berlina

 

Jesteśmy też otwarci na wszelkie Państwa propozycje i sugestie. 

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Wydziałem.

 

Firmy zainteresowane udziałem w misji proszone są o wypełnienie i przesłanie zwrotne formularza uczestnika.

(dostępny do ściągnięcia pod poniższym linkiem) 

https://athens.trade.gov.pl/pl/ANKIETYWPHIATENY/article/detail,15723,Ankieta_-_misja_gospodarcza_-_FOOD_EXPO_2015.html       

Serdecznie zapraszamy do Grecji. W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w organizowanej przez nas misji gospodarczej do Aten, bardzo prosimy o przesłanie ankiety do dnia 8 marca 2015 roku.