Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie Tsipras – Miller

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-22 16:33:17
aktualności

Spotkanie Tsipras – Miller. Możliwa budowa gazociągu przez Grecję

Realne są plany, że rosyjsko-europejskie konsorcjum wybuduje gazociąg od granicy tureckiej, poprzez Grecję,  powiedział Aleksiej Miller, prezes rosyjskiego giganta Gazprom po spotkaniu w Atenach z premierem Alexisem Tsiprasem  i ministrem energetyki i środowiska Panagiotisem Lafazanisem.

Miller powiedział dziennikarzom, że Grecja wspiera budowę gazociągu od granicy z Turcją, dodając, że zgłaszają się już europejskie firmy wykazujące zainteresowanie w uczestnictwie w rosyjsko-europejskim konsorcjum. Projekt tego rodzaju musi przestrzegać prawa europejskiego, co nie byłoby problemem dla strony rosyjskiej. Gazprom może zagwarantować, że rurociąg będzie transportował przez terytorium Grecji do 47 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie, co przyniesie Grecji poważne korzyści, dodał.

Lafazanis stwierdził, że rząd grecki jest usatysfakcjonowany z konstruktywnej dyskusji z szefem Gazpromu i stawia sobie za cel ekspansję w relacjach z Rosją, zwłaszcza w dziedzinie energii, która mogłyby stanowić współpracę strategiczną.

Żródło: ANA 22.04.2015