Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTerna Energy S.A. zapowiada nowe inwestycje w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-03-03 13:41:09
aktualności

Terna Energy S.A. nadal będzie inwestować w Polsce

W dniu 27 lutego przedstawiciele WPHI Ateny spotkali się z władzami TERNA ENERGY S.A. w siedzibie firmy w Atenach. Pan Mirosław Gojdź Kierownik WPHI Ateny oraz Pan Andrzej Szostek Specjalista ds. Promocji Inwestycji rozmawiali z Panem Emmanuelem Maragoudakisem Dyrektorem Generalnym oraz z Panem Georgiem Spyrou Dyrektrem Naczelnym odpowiedzialnym za inwestycje Polsce. Podczas rozmowy omówiono dotychczasową współpracę z Polską oraz możliwości dalszych inwestycji.  Władze firmy pozytywnie oceniają dotychczasową współpracę. Zapowiedziano konsultacje w sprawie nowych inwestycji firmy w Polsce.  Władze firmy wyraziły zainteresowanie ofertami inwestycyjnymi Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce.

TERNA ENERGY S.A. Firma działa w sektorze odnawialnych źródeł energii; rozwój, budowa, finansowanie i eksploatacja odnawialnych źródeł energii (wiatr, woda, słońce, biomasa, management odpadów). TERNA ENERGY jest firmą z grupy kapitałowej GEK TERNA GROUP, ma wiodącą pozycję w Grecji, inwestuje w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, a także w USA. Firma jest jednym z największych inwestorów greckich w Polsce. Poprzez spółki Eolos Polska Sp zo.o. Posiada siedem farm wiatrowych o łącznej mocy 86 MW oraz buduje ósmą w Chojnicach o mocy 16 MW. W pierwszej połowie 2014 roku dokonała przejęcia  dwóch firm Wiron Sp. zo.o. oraz JP Green Sp. zo.o., które posiadają licencje instalacji elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 12 MW. Od 2008 roku firma zainwestowała w Polsce ponad 577 mln PLN.