Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFirma prywatna

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-11 11:13:12
grecja, spółki, prawo

Firma prywatna (ang. Private Company PC, gr. Idiotiki Kefalaiouchiki Etaireia - IKE) przeznaczona jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Łączy elementy spółki osobowej i spółki akcyjnej.

 

 

Najważniejszą i najbardziej innowacyjną cechą firmy prywatnej jest to, że wszyscy wspólnicy mają równe prawa zarówno, co do zysków, jak i w trakcie podejmowania decyzji - niezależnie od tego, jaką ilość kapitału wnieśli ze sobą do firmy.

Firma prywatna jest zakładana poprzez prywatną lub notarialną zgodę między członkami, a później zgłaszana do Głównego Spisu Handlowego (General Commercial Registry). Firma taka ma status osoby prawnej, a jej statut oraz decyzje zarządu mogą zostać zapisane w dowolnym oficjalnym języku Unii Europejskiej, ale z dołączonym greckim tłumaczeniem, wraz z odpowiednim certyfikatem.

Firma prywatna może być dowolnie przenoszona na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego; jeśli funkcjonuje w Grecji, jej zarząd nie musi się tu znajdować. Jeżeli w statucie firmy nie przewidziano możliwości przedłużenia czasu jej istnienia, to może ona działać tylko przez 12 lat.

 

 

Minimalny kapitał jednej akcji wynosi 1 euro, z podziałem na fragmenty firmy. Wartość nominalna poszczególnych części nie może być jednak niższa niż 1 euro.

Przedsiębiorcy prowadzący taką działalność mogą płacić na trzy sposoby – poprzez posiadany przez firmę kapitał, dostarczanie dóbr i usług lub obietnice płatności w przyszłości. Za zarządzanie firmą prywatną odpowiadają partnerzy, wszyscy w równym stopniu; mogą oni również przekazać to zadanie radzie lub wyznaczonej przez siebie osobie.

Tworzenie sprawozdań finansowych, audytowanie i wszelkie inne operacje firmy prywatnej podlegają greckiemu prawu dotyczącemu spółek akcyjnych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dentysta Toruń

Invisalign - przezroczysty aparat ortodontyczny Nakładki na zęby Invisalign to nowoczesna tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjny aparat na zęby Nakładki zębowe Invisalign to zaawansowana technologia...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjne nakładki na zęby Aparat ortodontyczny Invisalign to zaawansowana tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert