Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKalejdoskop firmowy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-11 10:11:46
grecja, spółki, prawo, podatki

W Grecji, podobnie jak i w innych krajach UE, działalność gospodarcza opiera się przede wszystkim na zasadzie wolności i równości, z zachowaniem przesłanek i ograniczeń określonych prawnie.

 

 

Rodzaje firm:

  • osoba fizyczna:
    • jednoosobowa działalność gospodarcza, czyli samozatrudnienie
    • spółka cywilna
  • w ramach spółek prawa handlowego:
    • spółka osobowa - spółka jawna, spółka komandytowa
    • spółka kapitałowa - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna

Greckie prawo handlowe w dużej mierze nie jest skodyfikowane, nie ma też ustawy będącej odpowiednikiem polskiej ustawy o działalności gospodarczej. System prawny składa się z wielu ustaw i rozporządzeń, które często są zmieniane.

Rząd w Atenach chce zachęcić krajowych i zagranicznych inwestorów, dlatego stara się uprościć procedury i skrócić czas rozpoczęcia działalności gospodarczej, w tym przede wszystkim w zakresie tworzenia spółek. W 2011 roku utworzono Ogólny Rejestr Handlowy (ORH, gr.- Γ.Ε.ΜΗ), przewidziany ustawą N.3419/2005 (FEK Α' 297/6.12. 2005) i odpowiadający w ograniczonym stopniu polskiemu KRS.

Rejestr ten zawiera wszystkie najistotniejsze informacje odnośnie zarejestrowanych w nim spółek i jest połączony elektronicznie z greckimi urzędami, sądami, kasami ubezpieczeniowymi. W ORH przedsiębiorstwa uzyskują też tzw. numer rejestracyjny.

Przedsiębiorca, zanim ostatecznie zdecyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Grecji, powinien zwrócić się o porady finansowe i prawne do miejscowych specjalistów oraz skontaktować się z właściwą branżowo izbą, np. Przemysłowo - Handlową, Handlową lub Przemysłową albo Rzemieślniczą czy Zawodową, a także z Urzędem Okręgowym i Urzędem Skarbowym. Tam powinien otrzymać informacje odnośnie wymogów prawa greckiego.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Esperal cena

Należy pamiętać, że sama wszywka alkoholowa nie leczy alkoholizmu, jednak jest to środek bardzo s...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Rudy metali, Ropa naftowa i gaz ziemny, Węgiel kamienny i brunatny, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Zastrzyk antyalkoholowy Poznań

Pojawiające się negatywne opinie na temat Esperalu wynikają z tego, iż niektóre osoby mają tak si...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Rudy metali, Ropa naftowa i gaz ziemny, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Ryby, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna Zobacz ofertę

Wszycie Esperalu

Każdy organizm jest inny i w różny sposób może reagować na wszystkie przyjmowane substancje. Jedn...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby z warzyw i owoców, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Pozostałe górnictwo i wydobywanie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert