Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInstrumenty rynku wewnętrznego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-12-06 14:47:44
aktualności, rynki ue,

Na forum UE oraz w kontaktach dwustronnych z innymi państwami członkowskimi staramy się podnosić problemy, z jakimi polscy przedsiębiorcy mają do czynienia sprzedając swoje towary i usługi na rynku wewnętrznym UE. Wymaga to poznania przeszkód, z którymi się stykają.

Zachęcamy do zapoznania się z portalem internetowym Ministerstwa Gospodarki, gdzie została zamieszczona informacja o skrzynce elektronicznej, na którą polscy przedsiębiorcy obecni na rynkach innych państw członkowskich Unii Europejskiej mogą przesyłać sygnały o nieuzasadnionych barierach, z jakimi się spotykają sprzedając swoje towary i usługi.

 

"Na forum UE oraz w kontaktach dwustronnych z innymi państwami członkowskimi staramy się podnosić problemy, z jakimi polscy przedsiębiorcy mają do czynienia sprzedając swoje towary i usługi na rynku wewnętrznym UE. Wymaga to poznania przeszkód, z którymi się stykają.

Jeżeli:

  • jesteś polskim przedsiębiorcą obecnym na rynkach innych państw członkowskich UE lub reprezentujesz izbę zrzeszającą takich przedsiębiorców,
  • uważasz, że napotykasz nieuzasadnione bariery prawne lub administracyjne na rynkach innych państw UE,

poinformuj nas o nich, pisząc na adres: rynekUE-bariery@mg.gov.pl .

Zbieramy informacje o barierach w prowadzeniu działalności na rynku wewnątrzunijnym, gdyż chcemy przeanalizować pojawiające się trudności pod kątem obowiązującego prawa UE, a następnie, tam gdzie to zasadne, pomóc i wesprzeć polskich przedsiębiorców również poprzez kontakt z państwami członkowskimi i instytucjami UE. Informacje przekazane przez przedsiębiorców są niezbędne do monitorowania, czy rynek wewnętrzny faktycznie sprzyja prowadzeniu działalności gospodarczej."

 

http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Instrumenty+rynku+wewnetrznego